szara sofa na nóżkach

Sofa czy tapczan – co wybrać do salonu?

Wybór mebla wypoczynkowego do salonu nie jest łatwym zadaniem. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów mebli, które różnią się między sobą wyglądem i funkcjonalnością. Wiele osób nie potrafi zdecydować, czy postawić na sofę, czy może na tapczan. Jeśli też masz taki dylemat, dowiedz się, czym różnią się między sobą te dwa rodzaje mebli i który z nich lepiej sprawdzi się w Twoim salonie.

Sofa

Sofy coraz częściej pojawiają się w polskich salonach. Pierwotnie termin „sofa” oznaczał mebel wypoczynkowy przeznaczony głównie do siedzenia – można było się na nim położyć, ale zachowywał on tę samą formę. W klasycznej formie miał owalne oparcie. Obecnie słowem „sofa” określa się także meble rozkładane o mniej finezyjnych kształtach, na których można wygodnie spać. Są nisko zawieszone, dzięki czemu idealnie nadają się do relaksu. Istnieje wiele rodzajów sof, a każdy z nich ma swoje zalety i wady. Nasza oferta obejmuje rozkładane sofy w stylu skandynawskim, które wyróżniają się zarówno eleganckim wyglądem, jak i funkcjonalnością. Dzięki wypełnieniu z pianki poliuretanowej i sprężyn bonellowych cechują się sprężystością i trwałością.

Tapczan

O ile sofa przeznaczona jest do użytkowania przede wszystkim w pozycji siedzącej, tak tapczan to mebel służący do spania oraz odpoczynku na leżąco. Składa się z drewnianego pudła obitego w górnej części tkaniną dekoracyjną. W środku tapczanu znajduje się zwykle pojemnik na pościel i poduszki. Tapczan jest często mylony z wersalką. Choć oba meble charakteryzują się podobną budową i kształtem, istnieją między nimi wyraźne różnice. Tapczan jest twardszy, a jego konstrukcja – bardziej złożona. Wizualnie lepiej pasuje do sypialni niż salonu, ale nie ma przeszkód, aby umieścić go także w tym drugim pomieszczeniu. W naszym sklepie znajdziesz komfortowe tapczany jednoosobowe w wersji z pojemnikiem na pościel oraz bez pojemnika.

Podobne posty

X