niebieska sofa w salonie

Cechy rozpoznawcze mebli w stylu skandynawskim

Styl skandynawski zdobył w ostatnich latach ogromną popularność. I nic dziwnego, bo łączy w sobie prostotę, elegancję i funkcjonalność. Chcesz urządzić swoje mieszkanie na modłę krajów Północy? Potrzebne będą Ci odpowiednie meble. Jakie wybrać? Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, jakie są cechy rozpoznawcze mebli w stylu skandynawskim.

Elegancja i wygoda

Meble w stylu skandynawskim są ładne i wygodne. Wyróżniają się prostą formą, pozbawioną niepotrzebnych dodatków. Dzięki temu łatwo dopasować je do niemal każdej aranżacji. Utrzymane są zazwyczaj w stonowanych, jasnych barwach, takich jak beż, szarość czy błękit. Sprawia to, że nie przytłaczają przestrzeni, a wręcz przeciwnie – optycznie ją powiększają. Poza tym meble w stylu skandynawskim mają charakterystyczne, wysokie, najczęściej drewniane nóżki. Nadają im one lekkości i charakteru oraz ułatwiają usuwanie spod nich kurzu i zachowanie czystości.

Praktyczność – funkcja spania i przestronne pojemniki

Praktyczność mebli w stylu skandynawskim objawia się na różne sposoby. Wiele skandynawskich sof i narożników wyposażonych jest w funkcję spania. Takie rozkładane meble są świetnym wyborem zarówno do kawalerki bez osobnej sypialni, jak i większego mieszkania. Dwuosobową sofę z funkcją spania możesz łatwo zamienić w łóżko, na którym wygodnie przenocujesz gości. Sofy i narożniki w stylu skandynawskim wyposażone są w pojemniki. Bez problemu zmieścisz w nich nie tylko pościel i poduszki, ale też różnego rodzaju bibeloty niepotrzebne na co dzień.

Dzięki prostym kształtom i stonowanej kolorystyce meble w stylu skandynawskim pasują w zasadzie do każdego wnętrza. Urzekły Cię ich zalety? Zajrzyj do naszego sklepu. Oferujemy sofy, narożniki, fotele, podnóżki czy pufy w stylu skandynawskim, które odnajdą się w różnych aranżacjach. Sprawdź dostępne modele i wybierz najlepsze meble dla siebie.

Podobne posty

X