narożnik

Jak ustawić narożnik w salonie?

Narożnik to chętnie wybierany mebel wypoczynkowy. Zapewnia ogromną przestrzeń do odpoczynku dla całej rodziny. Zastanawiasz się, gdzie ustawić narożnik w salonie, aby spełniał swoją funkcję, a jednocześnie nie utrudniał poruszania się po pomieszczeniu? Zapoznaj się z naszym krótkim poradnikiem.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze miejsca ustawieniu narożnika?

Podczas wyboru miejsca ustawienia narożnika musisz rozważyć kilka kwestii. Po pierwsze weź pod uwagę kształt i wielkość salonu. Duże pomieszczenie na planie kwadratu wymaga innego podejścia niż wąskie i ciasne wnętrze. Po drugie zastanów się nad kształtem narożnika. W naszym sklepie znajdziesz mniejsze modele w kształcie litery L oraz większe w kształcie litery U. Po trzecie zastanów się, czy narożnik będzie pełnił także funkcję łóżka. Jeśli tak, musisz ustawić go w takim miejscu, aby można go było swobodnie rozłożyć.

Ustawienie narożnika: w rogu, pod oknem, a może na środku?

Pierwszym przychodzącym do głowy miejscem ustawienia narożnika jest róg pomieszczenia. W końcu sugeruje to sama nazwa tego mebla. Ustawienie narożnika w rogu to bezpieczna opcja. Sprawdzi się idealnie w przypadku niewielkiego salonu, ponieważ pozwoli zaoszczędzić cenną przestrzeń. Jeżeli nie masz oddzielnej sypialni, doskonałym wyborem będzie dostępny w naszym sklepie pikowany narożnik z funkcją spania, który łatwo zamienisz w komfortowe łóżko.

Dużo czytasz lub rozwiązujesz krzyżówki? W takim wypadku dobrym pomysłem będzie ustawienie narożnika pod oknem. Umieszczając mebel w tym miejscu, zapewnisz sobie dostęp do światła dziennego. Najlepszym wyborem będzie model z krótkim oparciem. Ciekawym pomysłem jest ustawienie narożnika na samym środku salonu. W ten sposób podzielisz pomieszczenie na dwie części: mieszkalną i jadalną. Aby mebel prezentował się atrakcyjnie, upewnij się, czy upatrzony przez Ciebie model ma tapicerowany tył.

Podobne posty

X