łóżko w sypialni

Wybieramy łóżko do sypialni. Przegląd propozycji

Łóżko to najważniejszy mebel w sypialni. Od jego prawidłowego doboru zależy w dużej mierze jakość naszego snu. Powinno być jednak nie tylko wygodne, ale również estetyczne, aby pasować do wystroju pomieszczenia. W dzisiejszych czasach oferta łóżek do sypialni jest bardzo szeroka. Jaki model będzie najlepszym wyborem?

Materiał łóżka do sypialni

Łóżka produkowane są z różnych materiałów. Modele drewniane charakteryzują się trwałością i łatwością utrzymania w czystości. Są odpowiednie dla alergików, ponieważ drewno jest antyalergiczne i antystatyczne. Do największych wad łóżek drewnianych należy ich twarde wykończenie. Nie amortyzuje ono uderzeń i zwiększa ryzyko urazów.

Od wielu lat dużą popularnością wśród polskich klientów cieszą się łóżka tapicerowane. Ich oferta jest bardzo szeroka – w naszym sklepie znajdziesz wiele modeli i tkanin obiciowych. Łóżko do sypialni z tapicerowanym zagłówkiem zarówno pięknie się prezentuje, jak i jest bardzo wygodne. Nadaje pomieszczeniu przytulny charakter i pozwala smacznie się wyspać.

Jednym z rodzajów łóżek tapicerowanych są łóżka kontynentalne. Przykuwają wzrok eleganckim wyglądem, kojarzącym się z luksusowymi apartamentami hotelowymi. Wyróżniają się także wysokością – powierzchnia do spania może znajdować się nawet 70 cm nad podłogą. Łatwo na nie wejść i z nich wstać, dzięki czemu są odpowiednie dla osób starszych.

Wymiary łóżka do sypialni

Wybierając łóżko do sypialni, weź pod uwagę jego rozmiar. Łóżko małżeńskie powinno mieć szerokość co najmniej 140 cm, ale najczęściej wybierane są modele o szerokości 160 cm. Jeżeli dysponujesz pokaźną sypialnią i lubisz mieć dużą powierzchnią do spania, możesz zdecydować się na model o szerokości 180, 200 lub nawet więcej centymetrów – chętnie wykonamy dla Ciebie mebel o pożądanych wymiarach. Jeśli z kolei szukasz łóżka dla jednej osoby, powinno mieć ono co najmniej 90 cm szerokości.

Podobne posty

X