zielony narożnik w salonie

Jak umeblować salon w stylu nowoczesnym?

Styl nowoczesny od wielu lat należy do najczęściej stosowanych w aranżacji wnętrz. Wbrew temu, co może sugerować jego nazwa, nie wykorzystuje bieżących trendów – nawiązuje do wystrojów z pierwszej połowy XX wieku. Dowiedz się, jak umeblować salon, aby wpasował się w nowoczesny styl.

Czym charakteryzuje się styl nowoczesny?

Wnętrza w stylu nowoczesnym charakteryzują się przestrzenią, minimalizmem i funkcjonalnością. Każdy element powinien pełnić nie tylko funkcję estetyczną, ale także użytkową. Nie stosuje się niepotrzebnych przedmiotów, które zagracają przestrzeń. Nowoczesne wnętrza urządzone są zazwyczaj w stonowanych barwach – dominują biel, beże i szarości. Przeważają w nich elementy o geometrycznych kształtach: zwykle prostopadłościanów i wycinków kul. Zastosowanie takiej kolorystyki i form pozwala wykreować atmosferę umożliwiającą wyciszenie się i odpoczynek po ciężkim dniu.

Jakie meble sprawdzą się w nowoczesnym salonie?

Styl nowoczesny lubi się z meblami o prostych, geometrycznych liniach. W roli mebla wypoczynkowego sprawdzi się duża sofa lub nieco mniejszy model w komplecie z fotelami. Ciekawym wyborem do nowoczesnego salonu jest także duży narożnik modułowy. Dzięki możliwości zamiany elementów miejscami możesz łatwo przystosować go do bieżących potrzeb. Pamiętaj, że mebel wypoczynkowy powinien nie tylko dobrze się prezentować, ale przede wszystkim być wygodny.

Aby uniknąć zagracenia przestrzeni, dobrym pomysłem będzie rezygnacja z wolnostojących szaf i komód na rzecz zabudowy ściany. Pomieści ona dużo przedmiotów, a jednocześnie nie będzie rzucać się w oczy. Jeśli salon ma aneks kuchenny, nie powinien on dominować nad częścią wypoczynkową. Najlepszym wyborem będą szafki o gładkich frontach i neutralnych kolorach. W celu odgrodzenia strefy wypoczynkowej od kuchennej możesz zastosować wyspę lub stół z krzesłami.

Podobne posty

X